Izolačné sklá

Sú to sklá zložené z dvoj 4mm prvotriednych tabúľ skla Float (1), z ktorých jedna má na vnútornej strane ( v medzipriestore ) nanesenú mikroskopickú vrstvu ušľachtilého kovu, ktorá sa špeciálnou technológiou nanáša na povrch skla. Táto vrstva takmer úplne odráža tepelné žiarenie unikajúce z budovy a vracia ho späť do interiéru. Spojenie dvoch skiel je vymedzené dištančným rámikom(2). Ten je naplnený prostriedkom, ktorý chemicky viaže zbytkovú vlhkosť vo vnútornom medzipriestore medzi sklami. Takže sklo sa zvnútra neorosí. Sklo je z rámikom spojené plastickým tmelom(3) a po vonkajšom okraji izolačného skla je nanesený trvale pružný tmel(4). Táto technológia dvojitého tmelenia zaisťuje vysokú odolnosť voči mechanickému namáhaniu. Priestor medzi dvoma tabuľami skla je plnený argónom ( tepelnoizolačný plyn ), prípadne Kryptónom, ktorý naviac zamedzuje molekulárnej výmene tepla.

Izolačné sklo udržuje v miestnosti a v budove teplo, ktoré vzniká kúrením. Táto tepelnoizolačná vlastnosť je charakterizovaná súčiniteľom prestupu tepla, tzv. hodnotou U ( W/m2K ). Čím nižšie je táto hodnota, tým je izolačné sklo kvalitnejšie a menšia je tepelná strata. Hodnota U je najdôležitejšou charakteristikou izolačného skla.

Rez izolačným sklom

Pre porovnanie:

Rez okenným krídlom

Z toho vyplýva, že cez izolačné sklá novej generácie sa stráca, len veľmi málo tepla, čo má za následok zníženie nákladov na vykurovanie. Zároveň šetríte finančné prostriedky spojené s vykurovaním a v neposlednej miere aj životné prostredie.

Izolačné sklá s nižšou hodnotou tepelnej priepustnosti než U – 1,0 W/m2K nemajú v súvislosti so zatepľovaním starých okien žiadny význam, pretože vysoká cena týchto skiel predraží renováciu okien natoľko, že sa to v podstate oproti cene nových okien neoplatí.

Z našej pestrej palety izolačných skiel si vyberie aj ten najnáročnejší zákazník. Ponúkame rôzne typy ornamentálnych skiel, bezpečnostné sklá, protislnečné a protihlukové sklá. Tiež je možné do izolačných skiel namontovať deliace okrasné mriežky rôznych šírok a v rôznych farebných prevedeniach.

PVC profil ECOTHERM

PVC profil Ecotherm je vyrábaný kombináciou tvrdého a mäkčeného PVC s farebnou, tvarovou a tepelnou stálosťou. Slúži na pevné a jednoduché uchytenie izolačného skla do prakticky. akéhokoľvek okenného krídla, bez nutnosti akéhokoľvek zásahu do konštrukcie okna. Vysoká kvalita granulátu z ktorého je PVC profil vyrábaný je zárukou, že aj po rokoch používania v rôznych klimatických podmienkach sa jeho farba nezmení ( nevybledne ).

Štandardne sa vyrába a dodáva v týchto farebných prevedeniach:

Nanesením špeciálnej laminovacej fólie máme ďalej možnosť Vám ponúknuť veľké množstvo farebných variant a drevených dekórov.

Silikónové tesnenia

Vysokokvalitné tesnenia s vynikajúcou flexibilitou a tvarovou pamäťou v tepelnom rozmedzí -60C až +180C, majú odolnosť voči náterovým látkam, kyselinám, lúhom a ďalším chemickým látkam. Vyznačujú sa mimoriadne dlhou životnosťou a vysokou účinnosťou. Ponúkame ich v bielej a hnedej farbe v rôznych hrúbkach. Hrúbka závisí od veľkosti netesnosti medzi krídlom a rámom okna.

Spôsob umiestnenia silikónového tesnenia

Tesnenie sa vkladá do dodatočne vyfrézovanej drážky v ktorej je bezpečne uchytené po celú dobu životnosti. Tvarová pamäť silikónu zaručuje funkčnosť tesnenia aj pri extrémne nízkych teplotách. Dokonale vyplní netesnosť medzi okenným rámom a krídlom okna.