Úniky tepla cez staré sklá, prefukovanie okolo rámov, odpadávajúci git, či rosenie a premŕzanie skiel bude už navždy minulosťou.

Systém dodatočnej montáže izolačných skiel PVC profilom ECOTHERM vychádza z potreby zachovanie pôvodnej konštrukcie okien ( rámov ) tak, aby sa znížili finančné prostriedky vynaložené na ich kompletnú výmenu. Umožňuje rýchlu, efektívnu a finančne dostupnú výmenu pôvodného, jednoduchého zasklenia u väčšiny typov okien a dverí, bez ďalších úprav.

Veľmi vhodné aj do historických budov, kde ostávajú zachované pôvodné typy okien a kde je nutné eliminovať tepelné straty.

Princíp zateplenia okien

Táto revolučná metóda spočíva vo výmene vonkajšieho pôvodného skla za izolačné dvojsklo ( 1) viď obrázok, ktoré sa pomocou špeciálneho zasklievacieho profilu ECOTHERM (2), namontuje do pôvodného okenného krídla(3), bez pracného odstraňovania zbytkov starého zasklenia(4). Pri zdvojených oknách Vám medziokenné žalúzie(5) ostávajú spolu s vnútorným, pôvodným sklom(6). Pri takomto spôsobe zateplenia okien Vám taktiež ostávajú vonkajšie žalúzie a rolety, ktoré by ináč museli byť demontované v prípade výmeny za nové okná.

Rezy okien

S pridaním kvalitných silikónových tesnení je táto metóda s použitím špeciálneho PVC profilu veľmi účinná a efektívna. Naviac sa realizuje bez akýchkoľvek stavebných úprav a bez búrania. Výmenu možno realizovať v každom ročnom období, lebo okná sa neberú a celá montáž sa prevedie na mieste u zákazníka v krátkom čase.

K oknám sa tiež montujú hliníkové okapničky, alebo sa vymieňajú za už existujúce drevené. Slúžia na odvedenie stekajúcej dažďovej vody po sklách mimo rám okna tak, aby voda nezatekala do interiéru.

Rezy okien

Zákazníkom ponúkame prevedenia v rôznych farebných odtieňoch líšt Ecotherm a s rôznou kvalitou izolačných skiel podľa výberu. Bližšie v sekcii charakteristika materiálov.